Byli jsme na zkušenou v Litomyšli

Přehrada Nové HeřminovyNezařazenéByli jsme na zkušenou v Litomyšli
18.05.2018

Město Litomyšl v roce 2017 rok a půl od zahájení stavebních prací na projektu s názvem „Dialog mezi řekou a městem“ zpřístupnilo břeh řeky Loučné, kde byl vytvořen příjemný prostor pro trávení volného času v lokalitě Vodní valy. Území se nachází v blízkosti historického centra Litomyšle. Cílem celého projektu bylo navrácení života k řece a podpora rekreační hodnoty území.

„Nová podoba lokality je odvážná, hravá a přeji si, aby se obyvatelé přesvědčili o tom, že je hlavně funkční,“ řekl mimo jiné starosta Radomil Kašpar při slavnostním otevření.

Tento záměr inspiroval zástupce vedení obce Zátor a města Krnova, aby se společně s generálním ředitelem Povodí Odry podívali a nabrali zkušenosti, které by mohly být využity při detailním zpracování projektu úprav řeky Opavy, které se budou realizovat v rámci projektu protipovodňových opatření na horní Opavě a kde spadá také přehrada Nové Heřminovy. Průvodcem byl starosta města Litomyšl Radomil Kašpar a jeho investiční náměstek.

„Našim cílem je připravit projekt, který bude nejen z pohledu vodohospodářského a protipovodňového dobrý, ale musí občanům žijícím podél řeky sloužit jako příjemná zóna pro rekreaci a odpočinek,“ řekl Jiří Pagáč, generální ředitel státního podniku Povodí Odry.

Post your comments here